Tartalom megjelenítő

null A Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben tett látogatást az ombudsman

A Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben tett látogatást az ombudsman

Dr. Kozma Ákos és munkatársai 2022. március 23-án az Optional Protocol to the Convention Against Torture (OPCAT) Nemzeti Megelőző Mechanizmus (NMM) keretében helyszíni ellenőrzést végeztek a Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.

Dr. Kozma Ákos és munkatársai 2022. március 23-án az Optional Protocol to the Convention Against Torture (OPCAT) Nemzeti Megelőző Mechanizmus (NMM) keretében helyszíni ellenőrzést végeztek a Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.

Az alapvető jogok biztosát dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, bv. főtanácsos, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka és Németh Éva bv. ezredes, bv. főtanácsos, az intézet parancsnoka fogadta. 

Az ombudsman részletes tájékoztatást kapott egyebek mellett a Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet működéséről, valamint a fogvatartottak aktuális létszámáról.



 

Ajánló

Tartalom megjelenítő

Az alapvető jogok biztosának közleménye az emberi jogok napja alkalmából
December 10-én a nemzetközi közösség az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának elfogadására emlékezik, arra a történelmi pillanatra, amikor a második világháború tragikus tapasztalataiból kiindulva a nemzetközi közösség országai egységesen elismerték, hogy minden ember veleszületett, elidegeníthetetlen és egyenlő méltósággal rendelkezik. A Nyilatkozatban lefektetett elvek, azóta számos nemzetközi egyezményben, regionális jogi normában és nemzeti alkotmányban nyertek kötelező erőt, megerősítve, hogy az emberi jogok védelme nem választás kérdése, hanem jogállami kötelezettség.
Az alapvető jogok biztosának üzenete a fogyatékossággal élő emberek világnapja alkalmából
A fogyatékossággal élők képességeinek kibontakoztatásához, az emberi jogi alapelvek érvényesítése érdekében kidolgozott jogi keretek mellett, a társadalom egészének befogadó szemlélete is szükséges.