Asset Publisher

null Ombudsmani látogatás a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban

Ombudsmani látogatás a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban

A Fertő-Hanság Nemzeti Parkba látogatott dr. Kozma Ákos, az alapvető jogok biztosa és dr. Bándi Gyula, a jövő nemzedékek érdekeinek védelmét ellátó biztoshelyettes 2023. április 25-én.


 

Az ombudsmant és helyettesét Kulcsárné Roth Matthaea igazgató fogadta. Délelőtt Sarródon, a Kócsagvárban, az Igazgatóság központjában folytattak szakmai megbeszélést a nemzeti park vezetőségével, ezt követően terepi programok következtek. A megbeszélésen a nemzeti park működéséről, fontosabb projektjeiről, természetvédelmi tevékenységük eddigi jelentősebb eredményeiről, sikereiről, a vagyonkezelési tevékenységről, valamint a fennálló kihívásokról esett szó. A problémák között kiemelt hangsúlyt kapott az éghajlatváltozás miatt kialakuló aszályok, illetve a nem megfelelő vízgazdálkodás, vízkormányzás miatt bekövetkező szárazodás természetre, élővilágra gyakorolt negatív hatása, amely érinti a vizes élőhelyeken át, a szikeseken keresztül, az erdőket is. A Fertő-tájon tett látogatás során a szikes tavi, valamint a pusztai élőhely-rekonstrukciós területeket és kezelésüket, valamint a Lászlómajorban lévő látogatóközpontot ismerhették meg. A Hanságban pedig a vizes élőhely-rekonstrukciós területek, hanyi rétek, égeresek, az Öntésmajorban lévő bemutatóhely és a Lébényben épülő bormászpusztai majorsági központ bemutatására került sor. A nemzeti parkban számos védett, fokozottan védett növény- és állatfajt is sikerült megfigyelni a látogatás során.


 

A www.ajbh.hu oldalon megjelenő képek az Alapvető Jogok Biztosa Hivatalának tulajdonát képezik. Minden jog fenntartva.

Ajánló

Asset Publisher

Alaptörvény értelmezést kért az alapvető jogok biztosa
Indítványában, dr. Juhász Imre az Alaptörvény IX. cikk (3) bekezdése szerinti ingyenes politikai reklámot és annak időbeli korlátozottságát előíró rendelkezés alaptörvényértelmezését kérte, arra tekintettel, hogy az Európai Parlament és a Tanács 2024/900 rendelete a magyar választási eljárást és a médiaszabályozást is érinti.
Az alapvető jogok biztosának közleménye a 2025 decemberében elfogadott szlovák Büntető Törvénykönyv módosítással kapcsolatosan általa kért intézkedésről
Az Alapvető Jogok Biztosa nyílt levélben kereste meg Christophe Kampot, az EBESZ nemzetiségi kisebbségekkel foglalkozó főbiztosát, Maria Telaliant, az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala igazgatóját, Roberta Metsolát, az Európai Parlament elnökét, Róbert Dobrovodskýt, a Szlovák Köztársaság Emberi Jogi Biztosát.