Tartalom megjelenítő

null A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetbe látogatott az ombudsman

A TISZALÖKI ORSZÁGOS BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI INTÉZETBE LÁTOGATOTT AZ OMBUDSMAN

Dr. Kozma Ákos 2020. szeptember 30-án a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben tett hivatalos látogatást. Az intézetben Schmehl János bv. vezérőrnagy, bv. főtanácsos, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese és Gyenge-Bíró István bv. ezredes, intézetparancsnok vezette körbe az ombudsmant.

Dr. Kozma Ákos 2020. szeptember 30-án a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben tett hivatalos látogatást. Az intézetben Schmehl János bv. vezérőrnagy, bv. főtanácsos, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese és Gyenge-Bíró István bv. ezredes, intézetparancsnok vezette körbe az ombudsmant. 

A látogatás során kiemelt jelentőséget kapott a koronavírus-világjárvány kapcsán a fogvatartottak és a szolgálatot teljesítő bv. személyi állomány egészségének védelme érdekében elrendelt megelőző intézkedések bemutatása, illetve az intézet biztonsági rendszerének áttekintése.

Ajánló

Tartalom megjelenítő

Az alapvető jogok biztosának közleménye a 2025 decemberében elfogadott szlovák Büntető Törvénykönyv módosítással kapcsolatosan általa kért intézkedésről
Az alapvető jogok biztosa nyílt levélben kereste meg Christophe Kampot az EBESZ nemzetiségi kisebbségekkel foglalkozó főbiztosát, Maria Telaliant, az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala igazgatóját, Roberta Metsolát az Európai Parlament elnökét és Róbert Dobrovodskýt Szlovák Köztársaság Emberi Jogi Biztosát. Juhász Imre ombudsman a nyílt levelekben konkrét intézkedésekre szólít fel, amelyek az inkriminált büntető törvénykönyvi tényállás hatályon kívül helyezését célozzák.
Az alapvető jogok biztosának levele az Európai Parlament elnöke Roberta Metsola részére
Megkeresés a szlovák Büntető Törvénykönyv nemzetközi egyezménybe, illetve az Európai Unió egyes szerződéseibe ütköző, „a második világháború utáni békés rendezés tagadása” elnevezésű tényállásával összefüggő intézkedés érdekében, megelőzendő a tényállásban hivatkozott jogi dokumentumok nyilvános tagadására vagy megkérdőjelezésére alapozott büntetőjogi szankcionálást, amely a magyar állampolgárokkal szemben is felmerülhet.