Tartalom megjelenítő

null A Kékmadár Gyermekotthonba látogatott az alapvető jogok biztosa

A Kékmadár Gyermekotthonba látogatott az alapvető jogok biztosa

Dr. Kozma Ákos ombudsman és munkatársai 2021. január 20-án az OPCAT Nemzeti Megelőző Mechanizmus (NMM) keretében helyszíni látogatást tettek a Somogy Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Kékmadár Gyermekotthonában Nagybajomban, ahol 36 gyermekvédelmi szakellátásba helyezett kiskorú számára tudnak ellátást biztosítani

Dr. Kozma Ákos ombudsman és munkatársai 2021. január 20-án az OPCAT Nemzeti Megelőző Mechanizmus (NMM) keretében helyszíni látogatást tettek a Somogy Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Kékmadár Gyermekotthonában Nagybajomban, ahol 36 gyermekvédelmi szakellátásba helyezett kiskorú számára tudnak ellátást biztosítani. 

Az alapvető jogok biztosát az intézmény vezetői tájékoztatták a koronavírus-világjárvány megfékezése érdekében tett intézkedésekről és ezek eredményeiről. A gyermekotthon gyermekvédelmi szakellátásba utalt fiatalkorú anyák és gyermekeik elhelyezését is lehetővé teszi.

Ajánló

Tartalom megjelenítő

Alaptörvény értelmezést kért az alapvető jogok biztosa
Indítványában, dr. Juhász Imre az Alaptörvény IX. cikk (3) bekezdése szerinti ingyenes politikai reklámot és annak időbeli korlátozottságát előíró rendelkezés alaptörvényértelmezését kérte, arra tekintettel, hogy az Európai Parlament és a Tanács 2024/900 rendelete a magyar választási eljárást és a médiaszabályozást is érinti.
Az alapvető jogok biztosának közleménye a 2025 decemberében elfogadott szlovák Büntető Törvénykönyv módosítással kapcsolatosan általa kért intézkedésről
Az Alapvető Jogok Biztosa nyílt levélben kereste meg Christophe Kampot, az EBESZ nemzetiségi kisebbségekkel foglalkozó főbiztosát, Maria Telaliant, az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala igazgatóját, Roberta Metsolát, az Európai Parlament elnökét, Róbert Dobrovodskýt, a Szlovák Köztársaság Emberi Jogi Biztosát.